خبر خوب امروز برای کاربران عزیز اینکه بالاخره پس  از بررسی درخواست های کاربران عزیز و به دلیل درخواست های مکرر و با همکاری بخش فنی نوین وب ساز تمامیه سرور های ما مجهر یه وب سرور لایت اسپید شدند و تمامیه کاربران قدیمی که پلن های مختلف میزبانی وب استفاده میکردند نیز از این پس میتوانند این وب سرور پرقدرت و امکانات آن بهرمند شوند.

همچنین به اطلاع تمامیه عزیزان میرسانیم . در حال حاضر امکان Keep Alive  برروی تمامی سرویس ها فعال می باشد.

 

Keep Alive  چیست؟

Keep Alive امکانی است که از طریق آن می توان به جای باز کردن یک اتصال جدید برای هر درخواست به سرور، تنها یک اتصال با سرور برقرار کرد و مابقی درخواست ها را از طریق آن ارسال کرد. به عبارت دیگر، این تکنیک نوعی ارتباط بین وب سرور و مرورگر بوده و طی آن وب سرور به مرورگر اعلام میکند که می تواند در آنِ واحد بیشتر از یک درخواست دریافت کند. 

اگر Keep Alive  غیر فعال باشد چی؟
در صورتی که Keep Alive  غیر فعال باشد. برای هر درخواست کاربر به سمت سرور یک ارتباط جدید (Connection) با سرور برقرار خواهد شد و به محض اتمام درخواست ارتباط بسته خواهد شد.

چرا نوین وب ساز Keep Alive  را غیر فعال کرده بود؟
از سالها پیش در سرویس های اشتراکی هاست لینوکس نوین وب ساز این امکان غیر فعال بود. دلیل اصلی تجربه ما در پایین آمدن کیفیت سرویس ها با فعال بودن آن بود. به این دلیل که پس از برقرار شدن اتصال اولیه، خیلی از اتصال ها حتی با اتمام درخواست کاربر قطع نشده و باعث افزایش لود سرور و نتیجتا کاهش بازدهی و عملکرد سرویس میشدند. لیکن پس از ارتقاء های متفاوت در سیستم عامل ها و وب سرورها، این مشکل دیگر امروزه وجود ندارد و به همین دلیل پس از یک دوره بررسی این مورد و مشاهده عدم کاهش بازدهی سرویس ها این امکان بر روی تمامی سرویس ها فعال شد.شنبه, می 22, 2021

« برگشت